Mide Botoksu Nedir?

Gün geçtikçe yeni zayıflama yöntemleri ve teknikleri ortaya çıkmaktadır. Genelde bilinen cerrahi yöntemlerin aksine daha kolay ve pratik zayıflama yöntemleri bilinmektedir. Mide botoksu olarak adlandırılan bu sistem de bunlardan bir tanesidir. Mide botoksu nedir kısaca açıklamak gerekir ise midenin belirli bölgelerine bir sıvı enjekte etmektedir. Bu sıvının adı Botilinum toksini olarak geçmektedir. Endoskopik olarak yapılan bu işlemde çok fazla ağrı ve sızı hissedilmez.

Mide botoksu İstanbul son zamanlarda en çok tercih edilen zayıflama yöntemi olmuştur. Bu endoskopik işlemdeki asıl amaç midenin kasılmasını zayıflatarak sindirimi yavaşlatmaktır. Böylece midede bulunan besinler daha geç tüketilecek ve kişi daha uzun bir süre tok kalacaktır.

Mide Botoksu ile Zayıflayanlar

 

Mide botoksu uygulaması günümüzde çok sayıda kişi tarafından uygulanmaktadır. Ancak belirli kurallar ve şartlar çerçevesinde bu işlem gerçekleştirilir. Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan kişilere mide botoksu uygulanmaz. Bu seviye genelde 27 ile 35 arasında ve ortalama 15 – 20 kilo fazlalığı olan kişiler için geçerlidir. Diyeti ve sporu düzenli yaptığı halde kilo veremeyenlere özel son çare olarak bilinmektedir.

 

Mide botoksu ile zayıflayanlar genelde yapılan işlemlerden memnun kalmaktadır. Çünkü botoks işlemi uzun yıllardır tüm dünyada uygulanmaktadır. Yüze ve çevresine yapılan işlemden farksızdır. Mide botoksu ile zayıflayanlar, düzenli ve kurallı bir yaşam ile sağlıklı bir hayat sürebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir