Çileğe Karşı Alerjiniz Olmadığından Emin Olun

Sağlıklı olmak için hayatın tüm evrelerinde, beslenmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.  Hızlı zayıflama ve aşırı kilo alma durumları sağlığı olumsuz etkilerken özellikle meyve tüketimi hayatın her döneminde olduğu gibi, hamilelik döneminde de çok önemlidir. Hamilelikte çilek yemek, içeriğinde bulunan manganez, folat ve C vitamini yönünden zengin olması dolayısıyla önemlidir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineralden yeterince alabilmek için, bir öğünde 200 gram çilek tüketimi kâfidir. Ancak çilek alerjisi çok insanda görülen bir alerji türüdür.

Hamile kadının çilek alerjisi olmadığından emin olmalısınız. Ve doktor nezaretinde diyet listeleri oluşturulup buna göre hareket edilmesi ayrıca önem taşır.

Enterasan Hamilelik Belirtileri

Sizde aşağıdaki durumlar yaşanıyorsa, hamile olabilirsiniz. Vücudunuzda enterasan hamilelik belirtileri diyebileceğimiz, aşağıdaki durumları yaşıyorsanız yüzde yüz emin olmak için mutlaka gebelik testi yaptırmalısınız.

  • Ter ve tükürük bezleriniz aşırı derecede çalışır. Sabahleyin yastık ve çarşafınız terden dolayı sık sık ıslak uyanacaksınız, bu duruma şaşırmayın.
  • Hamile insanlarda idrara sık sık çıkma isteği bulunur. Evde koltuk tuvalet arasında mekik dokunur desek abartmış olmayız.
  • Pek çok kadının yüzünde çok sayıda uçuk (herpes) çıkmaktadır. Aşırı salgılanan östrojen hormonu nedeniyle kol ve ellerde damarlar belirginleşir.
  • Artan progesteron hormonu nedeniyle sık sık gaz çıkartma ihtiyacı oluşur.
  • Hamile kadınlarda duygusal yoğunluk artar. Bu nedenle de geceleri uyurken çok sayıda karmaşık rüya görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir