Akvaryum Ürünleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akvaryum balıkları; yaşam alanlarımız içerisinde bize eşlik eden sevimli dostlarımızdırlar. Nasıl ki bizler yaşam kalitemiz için gerekli olan ne varsa yerine getiriyorsak, balıklarımız için de aynı hassasiyeti taşımak önemlidir.

 

Akvaryumda yaşayan balıklar için yaşam kalitesi demek, akvaryum içerisinde onlar için doğala yakın bir alan oluşturmak demektir. Doğal yaşantılarına yakın bir alan ile daha mutlu akvaryum yaşantısını sağlamak elbette mümkündür. Peki sevimli balıklarınız için kullanmanız gereken akvaryum ürünleri hangileridir, birlikte göz atalım:

 

Akvaryum Aksesuarları

Balıklarınızın canlı görüntüsünü güzel bir su tankı ile desteklemeniz gerekecektir. Balıkların doğal ortamlarını aratmayacak bir ortam oluşturmak gereklidir. Bu sebeple suyun içerisine yerleştirilen bu aksesuarlar yardımı ile doğal su altı dünyası oluşturulmaya çalışılır. Bu aksesuarlar; akvaryum bitkisi, şato, batık gemi, fener ve fıçı şeklinde sıralanabilir.

 

Akvaryum Isıtıcısı

Akvaryum; balıklarınız için çok güvenli bir alandır. Ancak su sıcaklığı en uygun düzeyde tutulmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken özellikle soğuk havalarda düşen ısıyı balıklar için en uygun seviyeye çıkarmak olacaktır. Bu nedenle de akvaryum ısıtıcısı kullanmak en güzel çözüm yolu olacaktır.

 

Akvaryum Filtreleri

Akvaryum suyunu ağır metal ve parazitlerden korumak için özellikle kullanılması gereklidir.

 

Su Düzenleyici Ürünler

Akvaryum balıkları için bu yapay ortam içerisinde doğal gelişim sürecini desteklemek önemlidir. Bu nedenle sağlıklı gelişebilmeleri için su içerisinde metal dengesi ve vitamin düzeyi önemlidir. Akvaryum ürünleri arasında parazitleri yok etmesi ve sağlıklı bir ortam oluşturması sebebi ile su düzenleyici ürünlerin kullanımı oldukça önemlidir.

 

Temizlik Malzemeleri

Akvaryum balıkları; hijyenik bir ortamda yaşaması için suyun temizliği oldukça önemlidir. Bu sebeple akvaryum içerisinde suyu temizlemek amaçlı kullanılan ürünler ile akvaryum camında kirli görüntü ve suda koku oluşması önlenir.

 

Akvaryum Kumu

Su içerisinde doğal bir görünüm için yine gerekli olan temel akvaryum ürünüdür. Özellikle; beyaz, granit ve kalsiyumlu akvaryum kumu en çok tercih edilen türlerdendir. Balığınızın türüne göre seçin yapmanız isabetli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir