Volkswagen, ID Roomzz Konseptinin Tanıtımını Yaptı

volkswagen açıklama

Volkswagen , bu hafta Shanghai Auto Show’da yeni bir elektrikli otomobil konsepti tanıttı . Alman otomobil üreticisi, tanıtımını yaptığı konseptin Quixotically ID Roomzz adında, 2021 yılına kadar Çin pazarına yönelik Seviye 4 özerk yetenekleri olan tamamen elektrikli bir SUV olduğunu açıkladı.

ID Roomzz , Avrupa Birliği’nin WLTP standardına göre 450 km (279 mil) veya Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü ve Çin’in standartlarına göre 475 km (295 mil) menzili sağlayan 82 kWh pil ile gelecek. . Otomobilin, konsept otomobilin, 30 dakika içinde kapasitesinin yüzde 80’ini 150 kW’lık hızlı bir şarj sistemi ile şarj edilebileceğini söylüyor.

Volkswagen markasının baş tasarımcısı Klaus Bischoff ID Roomzz modeli için; “Bu SUV, tek bir bloktan kusursuz bir şekilde işlenmiş gibi görünen bir monolit” dedi. “Pille çalışan kimlik. ROOMZZ, sessiz ve emisyonsuz, zahmetsizce hareket eder. ”

Roomzz, MEB’sinin veya “modüler elektrikli tahrik matrisi” için Almanca olan “Modulare E-Antriebs-Baukasten” in çok yönlülüğünü ortaya koyma amaçlı yapılan bir çalışmadır. Şirket, temel olarak hizmet verilecek olan MEB platformunda iddialıdır ve Üretim kapasitesini 10 milyon bandına çıkarmayı hedeflemektedir.

volkswagen yeni konsept açıklaması

Roomzz, yeni nesile bağlı otonom elektrikli araçlar nesli olan VW’nin büyüyen ID serisine katılacak. Diğer üyeler arasında, 400 kilometrelik bir menzil olan 75 kWh motor sedanlı Vizzion ; Crozz , kendi kendini süren bir geçit SUV; Buzz ve Buzz Yük , minibüs kavramları bir çiftini göstermektedir ve Buggy  klasik Amerikan kumsal arabasının modern bir şekilde yeniden yorumlanması olarak görülüyor.

Fakat bir kavram olarak Roomzz, gerçekten VW’nin fütüristik hedeflerini belirleyebildiği bir şablon. Örneğin, iki ön koltuk, araç özerk moddayken daha sohbetli, salon tipi bir ortam sağlamak için 25 derece dönebilmektedir. Açıkçası bugün piyasada satılık özerk bir araç yok denilecek kadar az ve AV operatörleri, kendi kendine süren otomobillerin toplu halde ne zaman konuşlandırılacağını öngörme konusunda daha temkinli bir şekilde büyüyor.

  • Kaynak:https://www.theverge.com/2019/4/15/18311526/vw-electric-suv-id-roomzz-shanghai-auto-show-2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir