Nike, Ağrı’da Fabrika Kuruyor

Dünyanın en ünlü spor mağazalarından birisi olan Nike, Türkiye ve tüm dünyada binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Özellikle büyük futbol kulüplerinin ve tanınan futbolcuların çoğunun sponsorluğunu yapıp ürün sağlayan Nike, Ağrı ilimizde bir fabrika kurma kararı aldı.

Ağrı’ya Nike Fabrikası

Amerika Birleşik Devletleri merkezli, tüm dünyanın en büyük spor markası olarak kabul edilen Nike, Ağrı’da fabrika açacağını duyurdu. Özellikle Ağrı’ nın nispeten yoksul ve düşük istihdamlı yapısı şehirde sevinçle karşılandı. Sabah ‘ın haberine göre Nike’dan alınan kesin bilgilere göre, Ağrı ili içerisinde 5.000 kişiye istihdam sağlanacak bir mağaza kurulacak.

Ağrı’da 5.000 kişiye istihdam

Özellikle de 5.000 kişinin iş bulacak olması Ağrı ‘daki yüksek işsizlik sorununa çözüm bulacağı düşünülüyor. Ağrı Valiliğinin hibe olarak sunduğu düşük enerji maliyetiyle bir fabrikada yapılacak olan üretim, aynı zamanda ülkemizde son aylarda İşkur’ un başlatmış olduğu personel maaş desteği kapsamına da girecek.

Bu sayede Ağrı içerisinde kurulacak olan bir Nike fabrikasıyla ilk etapta Afrika, Orta Asya ve Arap Yarımadasına ürün gönderimi sağlanacak.

Ağrı’da Tekstilkent Projesi

Ağrı içerisinde başlatılan Tekstilkent projesi toplamda üç etaptan oluşuyor. Projenin ilk etabı tamamlandı ve büyük spor devi Nike ile bu alanda anlaşma sağlanmış oldu. Toplamda iki yıl içerisinde 5.000 kişiye ulaşan istihdam sağlanması beklenirken fabrikada son model teknolojiler kullanarak Nike’ın popüler ürünlerinin üretimi sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir