Amerika Armudu: Avokadonun hiç duymadığınız 13 faydası

Avokado, herkesin diyetlerine dahil etmesi gereken süper bir besindir.

Yediğiniz herhangi bir yemeğe avokado ekleme şansınız varsa, mutlaka bu fırsattan yararlanmalısınız. Tadı o kadar fazla değişmeyecek ama size birden fazla şekilde fayda sağlayacaktır.

1.Avokado Bolca vitamin içerir

Birçok meyve gibi, avokado da daha sağlıklı bir vücuda katkıda bulunacak çok sayıda vitamin içerir.

Avokado, gün boyunca enerjinize yardımcı olacak ve inme riskinizi azaltmaya yardımcı olacak bol miktarda B vitamini ve bağışıklık sisteminizi güçlendirecek C, E ve K vitaminlerini içerir.

2.Avokado Cilt sağlığını destekler

Kuru cilde sahip olanlar için, avokado size doğal bir nemlendirici etkisi sağlayacak bazı vitaminleri verecektir. İçeriğindeki vitaminlerin bazıları, cildinizin uzun süre sağlıklı görünmesini sağlamak için hayati derecede önemi olan kollajen sentezinin bir parçasıdır.

3.Kolesterolünüze iyi gelir.

Diyetinize avokado eklerseniz, kolesterolünüz için endişelenmenize gerek kalmayacak. Bunlar, iyi kolesterol olan HDL seviyelerinizi artıracak, aynı zamanda kötü kolesterol olan LDL seviyenizi düşürür.

4. Fiber ve lif ile doludur.

İnsanların çoğunun diyetine bakarsanız, muhtemelen yeterince lif almadıklarını göreceksiniz. Çoğu insan diyetlerine yeteri kadar lif eklemekte zorlanıyor ama endişelenmeyin avokadolar size yardım etmek için burada! Bir avokadoyu tüketince hem çözünen hem de çözünmeyen lif ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

5.Artrit tedavisine yardımcı olur.

Artrit, birçok insanın vücudunda acı çekmesine neden olan bir hastalıktır. Tipik olarak, insanlar ağrıya yardımcı olmak için reçetesiz çözümler araştırmaktadır.

Artrit ağrısının büyük bir kısmı eklemlerinizdeki iltihaptan kaynaklanır. Avokado bu durumun hafiflemesine yardımcı olabilir. Vücudunuzun her yerinde iltihabı azaltarak ağrı seviyesini düşürmek için savaşmaya yardımcı olurlar.

6. Göz sağlığını geliştirir.

Avokado, katarakt gelişimini azalttığı ve göz çevresindeki sinirlerin dejenerasyonunu yavaşlattığı kanıtlanmış olan lutein ve zeaksantinin yok edilmesine yardımcı olur. Bunlar genç yetişkinlik döneminde pek fazla endişelenillen şeyler olmasa da yaş arttıkça çok daha büyük bir öneme sahip olacaktır.

7.Sağlıklı karaciğer fonksiyonunu destekler

Karaciğer vücudunuzdaki en önemli organlardan biri olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, ne pahasına olursa olsun korumak için elinizden geleni yapmalısınız. Özellikle karaciğerde biriken zararlı yağları yok eden avokado, karaciğer yağlanmasına karşı önemli bir besindir ve aynı zamanda karaciğer yenilenmesini destekler.

8. Bolca folik asit içerir

Folik asit özellikle hamileler için oldukça dikkat edilmesi gereken bir mineraldir, çocuğunuzun gelişiminde hayati bir rol oynayabilir.

9.Kemik sağlığını destekler.

Avokado, K vitamini en başta olmak üzere uygun kemik oluşumu için gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir. Kemik sağlığınız için ihtiyaç duyduğunuz tüm vitamin ve mineralleri aldığınız zaman, kemik yoğunluğunuz artacaktır.

10.Muzdan daha çok potasyum içerir.

Daha fazla potasyum tüketimi, daha düşük kan basıncına yol açabilir ve bu da kalp krizi riskinizi önemli ölçüde azaltabilir.

11. Sağlıklı yağlar içerir

Karbonhidratlarınızın önemli ölçüde sınırlı olduğu ketojenik diyette önemli bir rol oynarlar, böylece kilo vermek için daha fazla yağa ihtiyacınız olur. Bu sağlıklı yağlara sahip olmak yukarıdaki faydaların çoğunun gerçekleşmesine izin verecektir.

Bu nedenle avokadolar herhangi bir diyette şiddetle önerilmektedir. Sağlığınızı iyileştirebilecek ve birçok yararın gerçekleşmesine izin verebilecek sağlıklı yağlara sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir